Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Ondras83 - traktor

#3271 Nový příspěvek od Čárls »

Radši klasikou vazelínou a občas přimáznout Já těmhle sprejům moc nevěřím Kdysi sem doma měl vazelínu takovou zelenou prý se dávala do ložisek do náklaďáků snesla teplotu a hlavně dobře mazala
Ono s tím mazáním ložisek všeho s mírou jinak se ložiska hřejí pokud je tam moc vazelíny navíc ložiska mají svou životnost x hodin/ otáčky to se nechá najít v tabulkách
O tom by zas Víťa moh povídat Já zas jen co vím v jednom podniku si hlídají životnost a mění zavčasu odtud neznáme vydrbanou hřídel od zadřenýho ložiska v jiném na to kašlou a je to na denním pořádku Ale to jsou mašiny co jedou 24h/7 dnů po celý rok

Jen mě tak napadlo když sem zauvažoval (jak asi je traktor využíván že nemaká 8 hodin denně celý týden) pokud tam dáte pořádný 2x RS (zakrytovaný) ty mají svoji náplň a co si myslím tak pokud nebude vadný máte na pár let bezproblémový chod 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3272 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jsem dneska předělal výfuk, dal jsem ten, co jsem měl na benzinaku, motor krásně utichl. Zítra se vrhnu na saharu a bude to hotové kompletně. Ještě zbývá předělat ty držáky celaku, ale to bylo i mimo výměnu motoru v plánu na zimu.
Takže hotovo:
Obrázek Obrázek

https://m.youtube.com/watch?v=TjQQ0B1MMh0

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Ondras83 - traktor

#3273 Nový příspěvek od pepanek »

No vidíš, fajn pomocník.
Ať slouží :D

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ondras83 - traktor

#3274 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) Povedlo se ! A přiznej se bez mučení , že je to o něčem jiném , než benziňák . :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3275 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jo, je to lepší... ubral jsem trošku dávku na volnoběh, takže to jen tak pěkně klape a dost mě překvapilo, jak to brzdí motorem, skoro člověk nepotřebuje brzdy. Ještě ta spotřeba mě láká, už aby byla nějaká práce pro to :)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ondras83 - traktor

#3276 Nový příspěvek od JardaCNC »

Můj úplně první motor - traktorek byl snad z nějaké stabilní mašiny. Benzín 2 takt s kulatou nádrží na vrchu a snad hliníkovými nohami (možná je i ocel - nevim). Přesto se 4 dírami na uchycení. But to jelo až se rozpálil výfuk a nebo to nechtělo chytnout.
Pak byl Octavia 4 takt. Super. Chytl kdy ji chtěl. Rotavator tomu ale uměl zabrat. Jel na plný plyn v kuse. Nejvíce to odnášela originální převodovka. Ta na to neměla. Přesto.
Spotřeba na výkon poloviční. Možná i víc.
Pak jsem si čuchnul naftě.
Ten rozdíl je znát.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3277 Nový příspěvek od Atlan »

Ondra, na ten vyfuk netreba zo spodu nejaky odkap? Ja viem nieje to TK z stratovym mazanim. Ale prrdsa len aby nejaky sajrat nelietal z komina.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3278 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nevím, zatím nic nelita, tak uvidíme. Výfuk byl do teď suchý, dal jsem několika násobnou dávku VIFu do nafty a motor se celkem uklidnil, naučil jsem se s tím žhavením, tak to začalo pořádně dobíjet s to je asi na ty zhavicky taky znát, takže teď už jsem s tím opravdu spokojen. Úbytek nafty byl přes víčko nádrže, to jsem utěsnil a tak to snad bude dobrý, kroutak i chod motoru je lepší, na volnoběh jsou znát větší vibrace, rezunuje to, co do teď bylo v klidu, takže musím koupit lepidlo na šrouby a co se povolí, to zalepit. Ten výfuk je teď tichounkej a funguje při ubrání plynu jako motorová brzda, dobíjení dobíjí 14v i se světly, takže teď jsem opravdu spokojen :)
Ještě asi koupím na zadek nové pneumatiky

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3279 Nový příspěvek od fajlla »

Máš to vzadu jak vánoční stromeček 8) Dokud do komína nenaprší nic by lítat nemělo ale jak se ty saze namočej budeš černej. Já jsem tam dal z toho důvodu klapku.
Jinak žádný odkap vyvrtaný taky nemám. Teď jsem ten vejfuk předělával kvůli tomu řazení tak sem ho měl rozřízlej v kolenu pod motorem a žádná mastnota nic.
Se žhavením je potřeba se jak píšeš trošku sžít a nabití baterie je u tohoto systému dost podstatná záležitost aspoň u mě. A dodělej ten sytič to pak startuje ještě lépe.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3280 Nový příspěvek od DanculSK »

:friends:
chalani, mate a mysli dožhavovanie? :zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3281 Nový příspěvek od fajlla »

Já nedožhavuju. Nažhavím normálně tlačítkem cca 10-20s podle venkovní pocitové teploty a nastartuju se sytičem a někdy dám i trošku plyn . Jak teď pře měsícem hodně mrzlo tak jsem žhavil i při startování a pak už ne, ale žhavím prakticky každý start dokud není motor tak na 50-60 stupních jinak mě to nechytne.
V létě není sytič ani potřeba, ale žhavit musím. Kámoš mají v traktoru motor z tranzita 2,5D a ten chytá bez žhavení i v mrazech ale tam je jinak vstřikování říkal náš dvorní automechanik. Bud je to předkomůrka nebo komůrka nebo co to mektal tomu já nehovím.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3282 Nový příspěvek od DanculSK »

ja som z toho jeleň :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3283 Nový příspěvek od fajlla »

jak jeleň čo jeleň čo ti trea dorešit :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3284 Nový příspěvek od Ondras83 »

transit ma zhaveni v sani, tam nejsou zhavici svicky klasicky, ale zhavi do sani (nemuzu si ted z hlavy vzpomenout, jak se to presne jmenuje), vstrikovani je stejne, je to primej vstrik

ja zhavim i dozhavuju pred startem, behem startu i po startu, ostatni elektriku mam na kontakt X, resp. rozpojovaci 15tka (pri startovani vypne veskere prislusenstvi, ktere je zapnute a jde veskera energie do startu), pri startu jde jen zhaveni, chcip ventil a podavaci cerpadlo, zhavim nejakou chvilku pred startem a mam zhaveni zapnute i po startu, pres 40A pojistku

"sytic" na cerpadle mam, ale je to zadrene, nehybe se to, predpokladam, ze to hybe se startovaci davkou nebo predvstrikem a nechci za to brat, aby se to potom nevratilo do puvodni polohy a nechce se mi vyhazovat penize za repas cerpadla...s tim zhavenim, kdyz to funguje, jak popisuju, tak i v minusovych teplotach to chyta na brnknuti, vcera jsem trosku pojezdil a po prvnim startu to staci potom uz jen par vterin a chyta hnedka i bez toho sytice

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3285 Nový příspěvek od fajlla »

Jj jak říkáš má to v sání ale vůbec jsme to nezapojily prostě to chytá.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“