Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3091 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ještě jsem našel video
https://youtu.be/dC2TBIPvcOI

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3092 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jak už jsem psal vedle, i na mé dolehla síla okamžiku a při porovnání spotřeby benzinaku a dislaku se na mě naklonila štěstěna a dohodila mi motor Isuzu 1,5D z Corsy, teď ho mám na paletě a snažím se ho rozhýbat, což se trošku povedlo, ale 100% to není. První problém byl likvidace imobilizéru, což se povedlo. Další věc je, že chci motor hlavně zprovoznit, že i na paletě prostě přijdu a nastartuju. Až bude takto fungovat, půjde s největší pravděpodobností do traktoru
S fremou na převodovku je cca o 2 cm kratší nežli Octavie, na šířku se mi širší nezdá, problém je vybočující altik, kterej originální stejně nemám, takže tam budu pasovat jinej a dodělám napínání řemenu. Další věc je, že chci mechanickou vrtuli větráku od řemenice, ta je dvojitá, takze doufám, že nebude problém to dodělat.
K motoru bude napasovana převodovka Octavia, fremu na převodovku mám, na motor musím něco spáchat, spojka bude Opel, workoholik na traktoru Bobino řešil předělání lamely - střed škoda, lamela Opel. Já jsem to dneska zkoušel a pasuje tam krásně celá lamela škoda, takže bude oktavacka lamela v oplackym setrvaku s přítlacakem. Startér Opel (Hitachi) je že strany motoru. Polepším si centrální pružinou pritlacaku, jak to mají dnešní auta, kvůli celaku jsem spojku řešil cca každý rok. Plány jsou, zatím ale motor neběží pravidelně, jen chytil, takže musím ještě makat. Motor 1,5 unesu sam, kdežto 1,9 z Peugeotu jsem si ani neskrtnul. Tak mi držte palce, ať slape jak hodinky. Nějaky fotky...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3093 Nový příspěvek od fajlla »

Pěknej motorek. Tak ať se dílko podaří. :prace:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Ondras83 - traktor

#3094 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Držím palce , ať se dílo podaří ! 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3095 Nový příspěvek od Ondras83 »

Těch dieselu už jsem měl více (asi 3-4), ale vždycky jsem to dal pryč (a to jsem měl krásnýho peugeota kompletní po nějakým fandovi z 405), toho mě bylo líto, ale ty rozměry a hmotnost prostě nešli dohromady s velikostí traktoru, celaku a samuraj nápravou. Tento je jen o něco málo těžší, nežli Octavie.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3096 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak jsem to v mezičase sel zase zkusit, protože mě to samozřejmě nedalo - horkovzdušku do sání, trošku prizhavit a na otočení šel :) asi opravdu dlouho stal, páč šel jak pumpa na sracky, ale za chvilku se srovnal, drží krásně volnoběh, jde do otáček úplně parádně, po nastartování chce ještě trošku prizhavovat, to budu muset nějak vymyslet nějaký časový relé nebo tak něco, originál je to řešeny "jednotkou" podle teploty chladící kapaliny motoru. Teď mám v plánu pořešit spojku a fremu na převodovku. Potom chlazení, vanu, plyn, spojku na čerpadlo, altik....no je toho dost.
Video nemám

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3097 Nový příspěvek od oco13 »

8) 8) Ak zavrčal tak ostatné dáš lavou zadnou

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#3098 Nový příspěvek od harijaro »

:wink: :wink: ja som vedel že ho rozchodíš👍

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3099 Nový příspěvek od fajlla »

Nemá to sytič? To přižhavování je na prd pak to odnášejí žhavice. Já musel dožhavovat jen teď při těch -15C° a to jen při startování. Jinak vytáhnu sytič nažhavím tlačítkem cca 5s nastartuju a vrčí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3100 Nový příspěvek od Ondras83 »

No nějakej "sytič" t bude, něco na principu LEKRu z favorita, bimetal a bude přidávat plyn, ale je to zatuhlý, původně jsem to chtěl vyhodit, ale možná to tam nechám a zkusím to rozhýbat, každopádně teď jak nad tím přemýšlím, tak to vlastně jen tahá za páku plynu a zvyšuje otáčky, to jde bez komplikací a krásně jednoduše řešit ručním plynem, tak uvidím, jak se rozhodnu. Když to vyhodím, ušetřím trošku místa do strany.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3101 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://youtu.be/n_yN6RRVVZ4

Ten sytič asi půjde do čerpadla, myslel jsem, že je to jen na něm přišroubované... zítra budou díly na startér, tak uvidíme.

To co je na videu je druhý start, předtím jsem mu musel dát horkovzdušku do sání... :vztek:

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Ondras83 - traktor

#3102 Nový příspěvek od saano »

Krása , taký malý zúrivec 8)
Už aby bol v traktore.
Keď som menil ja za 1,9d z feldy tak som to tiež spájal z prevodovkou z 1203 a obával som sa či to vydrží lebo felda má o dosť väčší krútiaci moment ako 1203 . Ale už to tak mám dva roky a to som tomu dával dosť zabrať a v pohode akurát občas vyskočí spiatočka. Už by to chcelo vymeniť ložiská a púzdra.
Držím palce :potlesk:
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3103 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tahle 1,5 na tom bude stejně jak výkonem, tak asi i kroutakem, hlavně doufám, že to bude jezdit třeba za půlku co teď. Převodovek máme snad 6 nebo 8ks a navíc jsem s tou mojí do teď neměl problém, tak nepředpokládám, že se něco stane :)

Ještě se rozmyslím, motor má na bloku hned nad vanou několik nálitků a v nich M10 závity, úplně by mi vyhovovalo z toho udělat držák motoru a vůbec nepoužít ten přední, kvůli instalaci ložiskového domečku na vrtuli chlazení

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3104 Nový příspěvek od simpatak195 »

To nebude za půlku ale třetinu 8) až ho tam dáš tak si řekneš že už to měli bejt dávno... To zhaveni jak je zima či mráz tak 20 25vterin klidně.. Pokud máš jakou koliv zhavicku tak klidně zkus na baterce a nejakejch 5vterin atd je nic.. Pokud má zcervenat jak má od špičky a pořádně tak minimum je 20vterin.. A zničit zhavicku když člověk chce naschval, tak to si udělej kávu a půl krabičku cigaret a stale bude svítit.. A kor když má odběr tepla z hlavy a ne samotná..

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3105 Nový příspěvek od DanculSK »

,,,tak to je na parádu,,,
aj zvuk vypadá fajn..... držím palce , a myslím že ma este predbehneš :smich:
mne tam do zotrvaku tiež vliezla škodavacka lamela, myslím že som tam dal zo 120, koli priemeru, a unasač pasuje na 5q 1203
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“