Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Ondras83 - traktor

#3331 Nový příspěvek od jara1303 »

Jirko,
přesně tak jak píšeš 8) , já mám jenom jedny válce a není to ještě ono, dodělám na příští sezonu jednu řadu válců opačných, tak aby se překrývaly.
Ale harka je harka odpružené radličky +drobící válce jsou super, jednomu jsem to udělal a měl tam ještě pár hrudek, ale sypučké, hodně hliny opravdu na sezení dostačující (ve spod bylo ještě mokro), nelíbilo se mu to, tak tam poslat jednoho (préj) s rotavátorem (nevím jaký byl, nebyl zdejší), ale teďka to má jednu hrudu vedle druhé, tam ani nezasadí brambory, ne tak zeleninu.
Ondro promiň za komentář ve vlákně......
Jara

Brano254
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 21, 2021 5:36 am
Bydliště: Stará Ľubovňa

Re: Ondras83 - traktor

#3332 Nový příspěvek od Brano254 »

Dobrý deň, potreboval by som radu, či sú zhodné brzdové bubny zetor super50 a zetor25A, potrebujem na 25ku nové a všade len na supra, vďaka ak niekto viete poradiť🙂🙂

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Ondras83 - traktor

#3333 Nový příspěvek od DanculSK »

Milý Braňo mysliš že, keď to sem daš kade tade 5x tak sa skor nieco dozvieš? namiesto toho aby si to dal 1x a do spravnej sekcie?
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3334 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jaro v pohodě, mě to nevadí, vyráběl jsem to, co po mě chtěli. Je to 3m záběr, ani nevím na co.

Dneska jsem se do toho vrhnul a mám hotovo. Cibule, ředkvičky, mrkev a hrách pro děti, rovnou jsme zasadili i brambory a rovnou u našich a jeto hotové, zítra začnu zalévat.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3335 Nový příspěvek od Atlan »

Este mas tu triedicku zeminy? Preco si isiel do vibracnej a nie rotacnej? Ja zvazujem skor rotacnu, sudy mam, vidi sa mi jednoducsia. Len sa neviem rozhodnut. Vibracna sa lepsie plni nakladacom?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3336 Nový příspěvek od Ondras83 »

Mám.. mě se zdála jednodušší vibrační, min pracná a složitá na výrobu a lepší plnění nakladačem... jestli to máš jen na hroudy, kup raději rotavator...asi to zkusím prodat, jestli to někdo bude chtít, mám ještě jednu míchačku a tu nikdo nechce a vyhodit je jí škoda, tak asi udělám ruční bubnovou katrovacku na kompost, tahle vibrační zabírá moc místa

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3337 Nový příspěvek od Atlan »

Totavator mi asi nepomoze, mam tam kusy kamienkov a zbytky z travy. Navyse uvazujem o rozbijacom valci pred vstupom do bubna.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3338 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já se tímhle nechtěl moc zabývat, protože to je stroj na 700m2 a pak to tady bude jen ležet. Taky to tak je, mám teď krásnou hlínu na zavezení zbytku pozemku a tu už nekatruju a jen to tady stojí. Počkám ještě co brácha na stavbě a pak to půjde na bazos nebo do šrotu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3339 Nový příspěvek od Atlan »

Hlinu som mal nasypanu a pouzil elektricky rotovator, ale to je taka blba robota. Proste ten zlty il ked vysvhne je ako beton, verim ze rotovatoe za velkym traktorom by sis tym poradil, ale realne neviem ako to urobit.

Co sa mi osvedcilo roztahat to na pozemku v vrsteve cca 20 az 30 cm a pockat kym to vzime zamrzne a roztrha mraz, potom to ide pouzit. A dorobit tym. Elektrickym rotovatorom.

Mam v plane vyrobit drvic ako na beton. Stym ze tam pojdu hrudy ilu. Verim ze to bude funkcne. Akurat urobit veku nasypku aby slo saypat tam nakladacom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3340 Nový příspěvek od Ondras83 »

Krátké video ze sázení brambor
https://youtu.be/B8SBC8Fo5Q8

A předtím rotavator - redukovaná 1 (ne mikropojezd) a cca 800ot PTO
https://youtu.be/pGBMxXFEWKo

A můj jen v dopravě, kácel jsem třešeň a odvoz roští.
Obrázek

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: Ondras83 - traktor

#3341 Nový příspěvek od Biggles555 »

8) 8) 8)
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3342 Nový příspěvek od Ondras83 »

nemate nekdo zkusenost se zemnim vrtakem? chtel jsem delat na vyvodak za kubotu, nakonec asi udelam hydraulicky, ale se samotnym vrtakem se mi nechce drbat, nasel jsem tedy tohle, ale ted, jestli mam koupit ten obyc za 800,- a nebo "lepsi" za 1600,-

lepsi: https://www.hornbach.cz/shop/Vrtak-BAUM ... rtikl.html

levnejsi: https://www.hornbach.cz/shop/Vrtaci-nas ... rtikl.html

radeji bych ten prumer 250mm a asi to tak i dopadne, ale treba se nekdo najde...tema o vrtakach nic moc

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3343 Nový příspěvek od Ondras83 »

Dam si to i sem, vcera jsme vozili s brachou hlinu, tak si sem dam i kubotu s vlekem :)


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3344 Nový příspěvek od Ondras83 »

a tady neco svyho, jeste delam video z nakladani



Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“