Mirkův traktorek

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Mirkův traktorek

#121 Nový příspěvek od zde »

8) super

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Mirkův traktorek

#122 Nový příspěvek od Novis »

Moc pěkný :) tiše závidím :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#123 Nový příspěvek od Toreto »

Moc pekné! Teším sa na fotky drapáku na drevo 8)

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mirkův traktorek

#124 Nový příspěvek od traktorfanda »

Perfektní 8) to nemá chybu 8)

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#125 Nový příspěvek od mira1150 »

Tak nakladač je konečně hotovej. Ve čtvrtek jsem s ním nakládal hnůj šlo to parádně i když jsem měl rozvaděč nastavený na nízký tlak a nakladač měl malou sílu při zaklápění. Včera jsem vozil dřevo a nakládal klády 30cm průměr a 8metrů délka a traktor to krásně zvládal. Taky mám konečně zasklenou kabinu a konečně mi na traktoru není zima.
Obrázek[/url[url=https://postimg.cc/image/lw8ovulil/]Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek[/url[url=https://postimg.cc/image/wtelycxnx/]ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
free upload image

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#126 Nový příspěvek od Toreto »

Šikovné ruky sa vidia hneď. 8) Ešte by to chcelo poriadnu vyvažačku na drevo. :) Štiepačku máš akú? :friends:

Ešte by ma zaujmalo ako má riešené uchytenie remenice o kluku tento motor čo máš, všimol som si že ženieš s ním dve čerpadlá od kluky. :zapomel:

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mirkův traktorek

#127 Nový příspěvek od traktorfanda »

Parádní 8) 8) 8) Co přepínáš tím elektroventilem? A můžeš sem dát rozměry te lopaty 8)

Uživatelský avatar
Biggles555
Příspěvky: 2910
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:40 pm
Bydliště: Temelín

Re: Mirkův traktorek

#128 Nový příspěvek od Biggles555 »

8) 8) 8) Krásná práce, ten čelák je velký pomocník 8) 8) 8)
ZETOR práce s ním je hračka, je to naše značka...
ČD a.s. na dráze jsem jen proto, abych se dozvěděl, proč se koleje v dálce sbíhají.....
VELCÍ KLUCI mají rádi VELKÉ HRAČKY
ZETOR 3211 ZETOR 6211

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#129 Nový příspěvek od mira1150 »

traktorfanda píše:Parádní 8) 8) 8) Co přepínáš tím elektroventilem? A můžeš sem dát rozměry te lopaty 8)
Elektroventil je výhybka pro třetí funkci čelního nakladače (prostě sekce která hýbe nakloněním lopaty se dá tlačítkem přepnout do rychlospojek a ovládám tím drapák na klády). Bylo to jednodužší než mít hydraulický rozvaděč s joystikem a jednou další funkcí a táhnout hadice přes celý traktor navíc mít ještě další dvě rychlospojky na traktoru. Rozměry lopaty poměřím já už si je nepamatuju, jenom délku tu jsem udělat 1,5m stejně jak je šířka kol, nebo o maličko méně. Jinak lopata je nastříhaná z tabule plechu 2m x 1m bezezbytku.

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#130 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Šikovné ruky sa vidia hneď. 8) Ešte by to chcelo poriadnu vyvažačku na drevo. :) Štiepačku máš akú? :friends:

Ešte by ma zaujmalo ako má riešené uchytenie remenice o kluku tento motor čo máš, všimol som si že ženieš s ním dve čerpadlá od kluky. :zapomel:
Mám to takhle
Obrázekimage hosting 15mb
čerpadlo řízení je poháněno přes origo řemenici a čerpadlo hydrauliky je poháněno přes řetězový převod což byla blbost a mám v plánu to předělat na ozubenej řemen protože tohle dělá moc rachot, ale zase to nikdy neklouzne. Na starém traktoru byly původně dva klínové řemeny a tam byly problémy že to furt klouzalo.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mirkův traktorek

#131 Nový příspěvek od Toreto »

Akou hrubov retazov ženieš to čerpadlo? Typujem 10B? Ja mám čerpadlo hnané dva x 12mm remenom a práveže si to vie prešmyknut pri hydro navijáku tak to chcem prerobit na retaz, nech si šuští, ale nebude to prešmykovat a nebudem to muset tak moc napínat ako remene. :zapomel:

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mirkův traktorek

#132 Nový příspěvek od simpatak195 »

kdyz se sezene dvojite cerpadlo jedno na rizeni druhe vetsi hydraulika krasne proti klice a zadny retezy klinaky a jine zbytecnosti .. nic neklouzne a svatej klid..

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#133 Nový příspěvek od mira1150 »

Toreto píše:Akou hrubov retazov ženieš to čerpadlo? Typujem 10B? Ja mám čerpadlo hnané dva x 12mm remenom a práveže si to vie prešmyknut pri hydro navijáku tak to chcem prerobit na retaz, nech si šuští, ale nebude to prešmykovat a nebudem to muset tak moc napínat ako remene. :zapomel:
Já furt rozmýšlím jak to vyřešit. ozubenej řemen kterej jsem měl v plánu tam dát tak mi bylo řečeno že musí být 40mm širokej aby to zvládal což nepřipadá v úvahu není místo, další možnost která je dost komplikovaná je dát čerpadlo přímo naproti klice, ale musím nějak přemístit chladič, ale taky není moc kam s ním hejbat. Jinak řetěz je z motorky. Na starém traktoru jsem měl čepadlo hnané starým rozvodovým řetězem z 1202kovyho motoru a ten byl podstatně tižší a za 5let provozu nejevil žádné známky opotřebení. bohužel jsem ho nesehnal když jsem dělal tehle traktor. Teď když to píšu napadá mě že koupím nějakej jemnej duplex a nahradím ním tenhle hrubej.

mira1150
Příspěvky: 99
Registrován: ned srp 11, 2013 10:10 pm
Bydliště: Slavětín u Litovle

Re: Mirkův traktorek

#134 Nový příspěvek od mira1150 »

simpatak195 píše:kdyz se sezene dvojite cerpadlo jedno na rizeni druhe vetsi hydraulika krasne proti klice a zadny retezy klinaky a jine zbytecnosti .. nic neklouzne a svatej klid..
To je sice dobrá rada, ale já mám mezi motorem a kapotou(je tam ještě chladič) tak málo místa že mám problém tam narvat jedno samotny čerpadlo. Navíc já čerpadlo hydrauliky na přejezdy vypínám, přece jenom má nějakej odpor a nechci ho zbytečně opotřebovávat a zahřívat olej.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Mirkův traktorek

#135 Nový příspěvek od kopr »

Parádní traktor 8) zrovnatak čelák. Opravdu parádní práce. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“