DDT -"Daddyho druhý traktor"

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#586 Nový příspěvek od Roman »

Vladimír2 píše:
Daddy píše:Chystá se všechno možné :) , jenom "časová osa" prací bude určitě delší :( .
Velké cíle si už nechci dávat - když se v létě traktor dostane vlastní silou na konec zahrady a zpět, tak budu spokojený :) a na podzim bych ho chtěl vyzkoušet při vyorávání brambor. (Jako malý jsem šrouboval Merkur, tak teď - cca 10 roků před důchodem šroubuji o něco větší stavebnici :) ).
...jenom jestli si s tím Merkurem nehraješ dodnes... :smich: :smich: :smich:
8) 8) 8) Čeho Ty si nevšimneš. 8) 8) 8)
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#587 Nový příspěvek od Daddy »

Roman píše:
Vladimír2 píše:
Daddy píše:Chystá se všechno možné :) , jenom "časová osa" prací bude určitě delší :( .
Velké cíle si už nechci dávat - když se v létě traktor dostane vlastní silou na konec zahrady a zpět, tak budu spokojený :) a na podzim bych ho chtěl vyzkoušet při vyorávání brambor. (Jako malý jsem šrouboval Merkur, tak teď - cca 10 roků před důchodem šroubuji o něco větší stavebnici :) ).
...jenom jestli si s tím Merkurem nehraješ dodnes... :smich: :smich: :smich:
8) 8) 8) Čeho Ty si nevšimneš. 8) 8) 8)
Je tam - bingo! :) (dobrý postřeh)
Na něčem musím trénovat :ano: . Toto je torzo a z nostalgie jsem ho nevyhodil, tak putuje po garáži. :)
vlk: abych Tě nepřekvapil a neudělal si stupačku hydraulickou - něco jako malinké hydraulické čelo :D anebo si koupim dřevěný dvojschůdek v IKEA :smich: :smich: .

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14615
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#588 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Daddy píše:Stupačka velká není - to je fakt, ale když už jsem 2 ks v kovošrotu "objevil", tak je zkusím použít :ano: . Snad si stávající podobu ksichtu zachovám :) .
....a kdyby se neosvědčily, tak vymyslím jiné - třeba z kousků pororoštu :-/
...jo ,jo, stupačky.Velice užitečná věc.Ještě jsem ale nenarazil na traktor - a že jsem jich
vystřídal - abych nesjel po zádech až na zem.Teprve až po různých vylepšeních se na nich nic
nezachycovalo a to i za sucha.To jen jako takový praktický postřeh...

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#589 Nový příspěvek od Daddy »

Když já už ve svých letech tak vysoko nevyskočím :( - podlaha je asi 85 cm od země, takže 2 schody by byly ideální :) . Upřesňuji rozměr stupačky (minule jsem nevěděl) - 13 x 23,5 cm.
A minule vyfocená stupačka je už přidělaná napevno! Jinak na traktoru nepřibylo nic viditelného - ale neflákal jsem se. Rozborka a sborka vývodu na naviják s výměnou ložiska a gufera a po podzimním přerovnání garáže sáhodlouhé, ale úspěšné hledání věcí, které jsem někomu slíbil. (přitom jsem zjistil, že už ani nevím, co všechno v garáži je)
A přitom drobné vrtání, broušení atd. - např. čepy do závěsu
Přílohy
IMG_9308.JPG

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#590 Nový příspěvek od vlk »

(přitom jsem zjistil, že už ani nevím, co všechno v garáži je)
Tak to se vůbec nedivím,ale že tam bude pokladů :zapomel: 8) :friends:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#591 Nový příspěvek od Daddy »

vlk píše:(přitom jsem zjistil, že už ani nevím, co všechno v garáži je)
Tak to se vůbec nedivím,ale že tam bude pokladů :zapomel: 8) :friends:
Nevím, jestli mám dát smajlíka veselého (množství věcí) anebo smutného (absolutní nepřehlednost). Tak oba :) :( .

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1602
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#592 Nový příspěvek od pedro643 »

Dobrý deň, pozirne som si prečítal cele vlákno a musím Ťa pochváliť za perfektne odvedenu prácu :pohar: 8)
Po dokončení to bude perfektný stroj. Držím palce a veľa zdaru pri dokončení a dolaďovaní detailov.
Už vieš do akého kabátu ho oblečieš? A bude aj nejaka kabína, či to je ešte skoro na takéto uváhy a zameriavaš sa teraz na dôležitejšie veci?

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#593 Nový příspěvek od Daddy »

pedro643 píše:Dobrý deň, pozirne som si prečítal cele vlákno a musím Ťa pochváliť za perfektne odvedenu prácu :pohar: 8)
Po dokončení to bude perfektný stroj. Držím palce a veľa zdaru pri dokončení a dolaďovaní detailov.
Už vieš do akého kabátu ho oblečieš? A bude aj nejaka kabína, či to je ešte skoro na takéto uváhy a zameriavaš sa teraz na dôležitejšie veci?
Děkuji za pochvalu :red: . V rámci skromných možností i absence znalosti jakéhokoliv řemesla se snažím dělat co můžu :) . Do finalizace kabátu bude ještě hodně práce, ale traktor bude určitě bez kabiny, pravděpodobně v modré barvě (blatníky a kapotáž), s disky kol ve smetanově okrové a zbytek - rám a vše ostatní bude v černé. (černou a okrovou barvu mám doma a nějakou modrou na těch pár plechů vyberu). 8)
A k postupu prací.....: dělám to, na co mám zrovna v tu chvíli chuť a materiál (a musí to mít aspoň trochu logiky v postupu stavby) - řada dojde na vše!
A děkuji za podporu k jeho dokončení! (Po zahájení této stavby jsem navštívil jednoho člena fóra, u kterého jsem se částečně inspiroval ale také mě vystrašil informací, že traktor stavěl 3 roky :shock: . Měl pravdu - budu na tom podobně :(

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#594 Nový příspěvek od jirik610 »

Daddy píše:
pedro643 píše:Dobrý deň, pozirne som si prečítal cele vlákno a musím Ťa pochváliť za perfektne odvedenu prácu :pohar: 8)
Po dokončení to bude perfektný stroj. Držím palce a veľa zdaru pri dokončení a dolaďovaní detailov.
Už vieš do akého kabátu ho oblečieš? A bude aj nejaka kabína, či to je ešte skoro na takéto uváhy a zameriavaš sa teraz na dôležitejšie veci?
Děkuji za pochvalu :red: . V rámci skromných možností i absence znalosti jakéhokoliv řemesla se snažím dělat co můžu :) . Do finalizace kabátu bude ještě hodně práce, ale traktor bude určitě bez kabiny, pravděpodobně v modré barvě (blatníky a kapotáž), s disky kol ve smetanově okrové a zbytek - rám a vše ostatní bude v černé. (černou a okrovou barvu mám doma a nějakou modrou na těch pár plechů vyberu). 8)
A k postupu prací.....: dělám to, na co mám zrovna v tu chvíli chuť a materiál (a musí to mít aspoň trochu logiky v postupu stavby) - řada dojde na vše!
A děkuji za podporu k jeho dokončení! (Po zahájení této stavby jsem navštívil jednoho člena fóra, u kterého jsem se částečně inspiroval ale také mě vystrašil informací, že traktor stavěl 3 roky :shock: . Měl pravdu - budu na tom podobně :(
na to můžu říct jen to ,že precizní laik je možná lepsí konstruktér než znalec , protože laik neví že něco nejde a tak kolikrát příde na geniální řešešní a hlavně ta praciznost je možná víc než vlastní znalost 8) nutí tě to hledat cesty a bádat a to je to je víc než vědět, né myslet si ale přemýšlet

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14615
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#595 Nový příspěvek od Vladimír2 »

..."že stavěl traktor 3 roky..."
K preciznosti Tvojí práce není co dodat.Jaké máš podmínky ( dojíždění,aj. ),to svědčí o skutečném
nadšení pro věc. 8) Ale na druhou stranu,kdyby jsi traktor skutečně potřeboval,řekněme do měsíce,
to by Ti šla práce jinak od ruky.Mám s tím určité zkušenosti... :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#596 Nový příspěvek od Daddy »

Ano - traktor nepotřebuji, tak nemám žádný spěch.
Preciznost: - možná je, možná to jenom tak vypadá :-/ .
Za jeden den v týdnu se moc práce nestihne :nene: .
Dnešní snímek: příjezd v 9.00 hod. odjezd v 19.30 hod. a udělal jsem pouze repasi a kompletaci dvou vzduchových brzdových válců, vyrobil pedálu plynu včetně držáku a úpravy podlahy, částečně povařil držák třetího bodu a nahrubo očistil od rzi kardan V3S, ze kterého bude kardan k přední nápravě ARO.
Asi mám dlouhé prostoje - přes den byly dvě kávy! :) Lepší foto nemám.
Přílohy
IMG_9323.JPG
IMG_9324.JPG

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2456
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#597 Nový příspěvek od kopr »

někdy není na škodu udelat si pauzu vetšinou když člověk pospíchá tak to nevyjde :vysmech: a není nad to si každý díl v klidu osahat prohlídnout a vymyslet jak by to bylo nejlepší udělat

a tobě se zdá že jsi toho udelal málo :shock:

jinak vladimir: to znam když jsem delal hydrauliku a vyoravak na brambory když byly brambory bez natí :vysmech: :vysmech:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#598 Nový příspěvek od jirik610 »

to já mám dobry to že dílnu mám cca 25 kroků od postele , ne vážně nespím v dílně ,už fakt ne je tam moc kosa k ránu :smich: , taky si myslím žes toho zvládl dost ,já bez třech až pěti káfiček a krabičky peter denně nefunguju ,takže mám delší prostoje jak ty :smich: ale makáme dva a to je poznat hodně

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#599 Nový příspěvek od Angel »

To já stojím co začli ty mrazy zaprvé nemůžu docílit v kumbálu viší teploty abych mohl tmelit, za druhé mi pořád nedodělali to ozubené kolečko a na konec když mi u práce mrznou ruce po 10min tak to prostě nebaví

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#600 Nový příspěvek od Daddy »

kopr píše: a tobě se zdá že jsi toho udelal málo :shock:
:( docela jo :( - chtěl jsem ještě přidělat druhou stupačku a kromě plynového pedálu pořešit i spojkový.
Musím se smířit s tím, že odteď už přírůstky nebudou tak viditelné :( .

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“