Traktor VÁCLAV

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#46 Nový příspěvek od traktorfanda »

Tady jsou ty fotky.
Přílohy
fotky 23.jpg
fotky 24.jpg
fotky 28.jpg
fotky 34.jpg
fotky 35.jpg

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#47 Nový příspěvek od Angel »

hodně dobře vymyšlené a co převod nemá to teď veliký?

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#48 Nový příspěvek od traktorfanda »

Ten převod má 2,11:1 a mohl být i větší protože i stímhle to jede na velkou 4 tak rychlle že je to u traktoru takřka nepoužitelné.
Já osobně si to bez toho mezipřevodu nedoovedu ani představit i když to tu spousta traktorů tak má a sou stím všichni spokojeni,ale možná jeto tím že mají nafťaky a ty mají velký krouťák už takřka na volnoběh.
Takže možná až tam někdy dám naftu tak změním názor a budu nadávt že sem se stím převodem zdržoval.

Uživatelský avatar
maximus84
Příspěvky: 481
Registrován: ned pro 05, 2010 7:25 pm
Bydliště: Cesky Krumlov

Re: Traktor VÁCLAV

#49 Nový příspěvek od maximus84 »

čau chlape,děláš to moc pěkně. Všiml jsem si že veprostřed traktoru máš dva dtržáky na nějaký silný čepi,to je příprava na čelňák?
Práce pěkně natřená bejvá hodně skurvená

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#50 Nový příspěvek od Angel »

traktorfanda píše:Ten převod má 2,11:1 a mohl být i větší protože i stímhle to jede na velkou 4 tak rychlle že je to u traktoru takřka nepoužitelné.
Já osobně si to bez toho mezipřevodu nedoovedu ani představit i když to tu spousta traktorů tak má a sou stím všichni spokojeni,ale možná jeto tím že mají nafťaky a ty mají velký krouťák už takřka na volnoběh.
Takže možná až tam někdy dám naftu tak změním názor a budu nadávt že sem se stím převodem zdržoval.
Tak to pak jo ale zas když pak někam potřebuješ jen tak přelítnout tak nemusíš tůrovat motor když je to tak rychlé.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#51 Nový příspěvek od traktorfanda »

maximus84 píše:čau chlape,děláš to moc pěkně. Všiml jsem si že veprostřed traktoru máš dva dtržáky na nějaký silný čepi,to je příprava na čelňák?
Ano sou to oka na čelňák,ale zatím je v nedohlednu teď se snažím vytvořit kapotu na motor.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#52 Nový příspěvek od Angel »

z čeho ji děláš nebo upravuješ zetoráckou?

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#53 Nový příspěvek od traktorfanda »

Zatím z papíru a pak jekl 20x20 a 1,5mm plech nic extra.
Bude to jen prodloužení toho co tam už je + nějaká mřížka na chladič se světlama.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#54 Nový příspěvek od Angel »

tak papír ten je jasný bez něj to nejde jináč supr 8)

Uživatelský avatar
Kamil-autor Krasavce
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 12, 2007 5:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor VÁCLAV

#55 Nový příspěvek od Kamil-autor Krasavce »

traktorfanda píše:Ten převod má 2,11:1 a mohl být i větší protože i stímhle to jede na velkou 4 tak rychlle že je to u traktoru takřka nepoužitelné.
Já osobně si to bez toho mezipřevodu nedoovedu ani představit i když to tu spousta traktorů tak má a sou stím všichni spokojeni,ale možná jeto tím že mají nafťaky a ty mají velký krouťák už takřka na volnoběh.
Takže možná až tam někdy dám naftu tak změním názor a budu nadávt že sem se stím převodem zdržoval.
Ahoj traktorfando!
moc se mi líbí Tvá práce! Z každého detailu je vidět, že máš vztah k řemeslu! Jsem rád, že vznikají takové stroje 8) Co se týče vloženého převodu, udělal jsi správně a jestli vyměníš motor, vůbec to nevadí, nadávat nebudeš! Myslím si, že Ti, kteří tvrdí, že ten převod není potřeba, nejsou upřímní sami k sobě nebo nemají dostatek zkušeností z provozu a uvěřili těm, kteří to nechtějí nebo nejsou schopní řešit.. Zrovna rekonstruuji svůj traktor a představa, že bez vloženého převodu bude max. rychlost přes 80km/hod a reálně budu schopný jezdit pouze na redukce V3S a ze silničních rychlostí používat max. 2 ..., to je přeci pěkná hovadina.., to tě žádný krouťák nezachrání ani kdybys tam dal elektromotor :D
Kolik těch traktorů, jak často, po jakých cestách a s jakým nákladem za zády, jezdí pravidelně přes 50 a využívá potenciál do rychla postavených převodů?
Přeji Ti hodně zdaru a těším se na další Tvé konstrukce!

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#56 Nový příspěvek od Angel »

Kamil-autor Krasavce píše:
traktorfanda píše:Ten převod má 2,11:1 a mohl být i větší protože i stímhle to jede na velkou 4 tak rychlle že je to u traktoru takřka nepoužitelné.
Já osobně si to bez toho mezipřevodu nedoovedu ani představit i když to tu spousta traktorů tak má a sou stím všichni spokojeni,ale možná jeto tím že mají nafťaky a ty mají velký krouťák už takřka na volnoběh.
Takže možná až tam někdy dám naftu tak změním názor a budu nadávt že sem se stím převodem zdržoval.
Ahoj traktorfando!
moc se mi líbí Tvá práce! Z každého detailu je vidět, že máš vztah k řemeslu! Jsem rád, že vznikají takové stroje 8) Co se týče vloženého převodu, udělal jsi správně a jestli vyměníš motor, vůbec to nevadí, nadávat nebudeš! Myslím si, že Ti, kteří tvrdí, že ten převod není potřeba, nejsou upřímní sami k sobě nebo nemají dostatek zkušeností z provozu a uvěřili těm, kteří to nechtějí nebo nejsou schopní řešit.. Zrovna rekonstruuji svůj traktor a představa, že bez vloženého převodu bude max. rychlost přes 80km/hod a reálně budu schopný jezdit pouze na redukce V3S a ze silničních rychlostí používat max. 2 ..., to je přeci pěkná hovadina.., to tě žádný krouťák nezachrání ani kdybys tam dal elektromotor :D
Kolik těch traktorů, jak často, po jakých cestách a s jakým nákladem za zády, jezdí pravidelně přes 50 a využívá potenciál do rychla postavených převodů?
Přeji Ti hodně zdaru a těším se na další Tvé konstrukce!
To máš pravdu 80 je strašně moc bohatě stačí 35-45 podle toho jak šlapeš na motor a i to nevyužiješ tak často

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#57 Nový příspěvek od traktorfanda »

Ahoj Kamile
Sem rád že se ti líbí můj traktor a souhlasím s tím cos napsal o tom převodu i když mám trošku obavy z reakce na to jak si psal že to někteří nejsou schopni řešit.
Je tu spousta krásných a promyšlených traktorů některé mají perfektní sváry jiné parádní elektroinstalaci jiné jsou zase dyzajnově promyšlené do posledního šroubku. Tím chci říct že každý dělá nejlíp to čemu má nejblíže a že Všichni nemají možnosti takového obrábění jaké by zrovna potřebovali .
Tak teď sem si to tu pěkně zavařil tak doufám že tu někdo napíše jak to ve skutečnosti jezdí jen z jednou převodovkou.Samotného by mě to
Zajímalo.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#58 Nový příspěvek od Angel »

tak jen s jednou to asi fakt nepůjde ne pokaždé tu sou aspoň jedna obyč a jedna redukční popřípadě doplněno stálím převodem

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1167
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktor VÁCLAV

#59 Nový příspěvek od traktorfanda »

Měl sem namysli jednu převodovku +redukční např V3S.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor VÁCLAV

#60 Nový příspěvek od Angel »

"Tak na příklad" takto to budu mít převodovka origo od motoru z auta a za ní jen v3s redukce

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“