Ondras83 - traktor

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3121 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som toho mal viac , len už nenajdem fotky, a ďalšie budú v apríli (duben) kedy končí stk a auto pojde do recyklingu , dúfam že bez motora.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3122 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak už je i druhá plotna na spojení motoru a převodovky, ale taky jsou doma dvě malý děti, takže makat ať večer. Pak dám zase info.

Motor jsem včera zase zkoušel a sel zase na otočení, takže tento problém beru jako vyřešený na 100%. Jo a mám alternátor z fabie, zkoušel jsem ho v práci na stolici a dobíjí. Ještě mám jeden, jiné úchyty, zkusím ho dát do kupy, hodil by se mi líp.

Největší výzva mě čeká s vanou, vrtulí na chlazení a dopasovat spojku na čerpadlo. Trošku mám něco v hlavě, ale ještě musím všechno poměřit v traktoru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3123 Nový příspěvek od Ondras83 »

No tak připraveno, mezera je přesně na 30mm plochác, ten zítra skruzim...ta zelená plotna je nějaká hrbatá, takže to musím ještě prefrezovat, aby byla rovná, na to jsem nějak zapomněl, a pak teda spojit na dobro, buď zítra večer nebo spíš ve středu, mám ještě nějaké povinnosti....

Každopádně už čuju problém a to v šířce ty fremy pro převodovku, protože mám rám venkem 400mm a ta plotna na motoru má průměr 400mm, takže snad ten motor nepůjde úplně nejniz na celý průměr ty plotny a taky ta plotna snad půjde nějak případně ořezat...no uvidíme, dneska jsem si toho všimnul. :box:
Snad to půjde brzo do traktoru, ještě musím udělat kozu na kladkostroj a taky je všude hodně bahna a v garáži to dělat nemůžu... takže zase nastane nějaká improvizace, jako vždycky (a až tyhle všechny kraviny budu mít hotový, tak bude dílna jako víno a nebude tam co dělat :D )

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondras83 - traktor

#3124 Nový příspěvek od Toreto »

Pekne zaberas 8) konečne nafta to bude iná práca potom. Ja zenem vrtulu chladica od alternátora mam tam dvojitú remenicku a v pohode :friends:

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3125 Nový příspěvek od simpatak195 »

Tu zelenou fremu sem už někde viděl, měl sem stejnou, než ji prodal. Měla i zlabek na osazení prevodovky. Odkud ji máš..

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3126 Nový příspěvek od Ondras83 »

ta je od tebe, tenkrat jsem ji koupil, akorat jsem do ni musel udelat velikou diru podel osazeni na prevodovku a z druhy strany byla nejaka profrezovana, tak to musim srovnat

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Ondras83 - traktor

#3127 Nový příspěvek od saano »

Ja mám chladič zo š120 a vrtulu š1203 priamo na kľuke. Ale bolo to slabé , tak som kúpil Aviacku 6-listovú a lopatky som posunul viac ku stredu aby sa zmenšil priemer a nedá sa to porovnať , o 100% lepšie v pohode to stíha.
Samozrejme pre istotu je tam aj ventilátor. :)
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3128 Nový příspěvek od Ondras83 »

tohle zatim musim vyzkouset, co vim, ze jsem mel elektrickou a stalo to uplne za prd, porad bezela, velky odber a moje stare baterie a porad jsem tahal nabijecku, navic, jak jsem vetrak pustil, uz jsem ho nemohl vypnout, protoze se to neuchladilo, takze predelavka na original vrtuli š1203 a od ty doby pokoj, tento motor by mel mit jeste mene odpadniho tepla, tak predpokladam, ze bude chlazeni stacit i tam, ale to se vsechno musi vyzkouset, elektrickou saharu uz nechci (ikdyz to mam jako zalohu, ale pouzit nejaky mensi vetraky treba z motorky - ale jak rikam, prednostne chci udelat mechanickou vrtuli od remenu)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Ondras83 - traktor

#3129 Nový příspěvek od oco13 »

S tým chladičom a vrtulou 1203 tu viacerí písali, že stačí zakrytovať priestor na bokoch chladiča, aby vzduch neutekal kade tade. Ja mám pri oboch diesloch (Renault a Toyota) skor problém že sa dlho zohrievajú. Takže zloženie jedného bagu je stále na studeno. :-/
A ano viem čo chcete napísať -termostaty mám dobré a funkčné, len moja prevádzka je skoro stále na volnobeh. :-/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3130 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tohle mám u toho starého motoru, asi je v háji termostat nebo mě teď napadá i budík, ale dostat ho na 60, to je celodenní orba nebo v dopravě furt do kopce, za 3 a plný plyn... nemyslím, že to u toho dieselu bude horší.

Jinak dnes jsem neměl čas, ale na zítra mám připraveno další díly, a tak bych chtěl pokračovat...

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Ondras83 - traktor

#3131 Nový příspěvek od jiriSBS »

Už delší dobu používám elektricky ventilátor na chlazení motoru traktoru,bez problému,i když došlo k přehřátí motoru(zapoměl jsem zapnout ventilátor),po zapnutí plného výkonu ventilátoru došlo za pár minut k ochlazení motoru na pracovní teplotu.Energii pro ventilátor stiha dodávat alternátor.Popisované problémy jsou pravděpodobně zapříčiněny špatnou konstrukci.Není možné použivat staré typy chladičů(oktavia a Š 105-120) a k nim elektroventilatory,ty jsou stavěny na tenké nové typy chladičů,staré chladiče mají velký odpor,elektroventilatory je mají problém protačit.Je lépe použít tlačný ventilátor,který má lepší účinnost než ventilátor sací.Ventilátor musí být připevněn k chladiči tak,aby tlačený vzduch neunikal okolo chladiče,ale byl protlačován přes chladič.Na svém traktoru používám chladič z peugeotu 206,tlačný ventilátor z citroenu ZX,se čtyřmi stupni intenzity výkonu ventilátoru,když zapnu na chladiči elektroventilátor na plný výkon ,tak mě za volantem traktoru ofoukne silny zavan vzduchu-přebytek výkonu.Elektroventilátor má čtyři stupně výkonu,převážně použivám druhý stupeň,při teplotách přes 25°C třetí stupeň,čtvrtý vyjimečně,spiše na dochlazování motoru před odstavením traktoru.Motor s elektroventilátorem se rychlejí zahřívá(je vhodnější pro přerušovaný provoz)snižuje spotřebu a kouření motoru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3132 Nový příspěvek od Ondras83 »

Koza na 90% hotová
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3133 Nový příspěvek od Ondras83 »

Takže kozu jsem nakonec dal nevylepšil, použil jsem ji, tak jak je na foto. Ale popořadě. Udělal jsem fremu.
Obrázek Obrázek Obrázek


No a potom napasoval převodovku
Obrázek Obrázek

No a potom jsem tak přešlapoval a nevěděl co, tak jsem se do toho pustil.
Obrázek Obrázek Obrázek

Tady mě pánbůh miloval, je to úplně na knop.
Obrázek Obrázek Obrázek

no a dále mám udělanou spojku kompletne (nová lamela, ložisko z 1203 na talířovou pružinu) a může jít motor do traktoru, alespoň na zkoušku, protože se musí předelat vana (nejspíš) a udělat držáky - ale to by s kladkostrojem neměl být problém.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ondras83 - traktor

#3134 Nový příspěvek od harijaro »

Ideš ako ďábel. Nech sa darí aj naďalej 👍👍

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor

#3135 Nový příspěvek od Ondras83 »

Musím, dělám to u sebe doma a už teď se topím v blátě a v pátek má pršet a to bude konec, zítra bych chtěl zkusit dát tam ten diesel, ale uvidíme, co bude, až přijedu z práce, na ten motor budu potřebovat pomocníka, tak zkusím tátu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“