Jiříkovo 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10049
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiříkovo 4x4

#676 Nový příspěvek od Ondras83 »

nebyli by nejaky celkovy fotky treba pri praci? takhle v ty garazi z toho clovek nic moc nema :)

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#677 Nový příspěvek od jirik610 »

Kurt.Adrenaline píše:Zdravim... chci se zeptat jak máte udělaný mazání kompresoru avia.Máte olejovou nápln v kompresoru a nebo tlakové?
mám jen nalitej motorovej olej v kompresoru , ale trochu ho to bere tak je potřeba kontrolovat množství stačí tam v pohodě deci a pul max 2,5 deci , musí se jen udělat někde trubka na odfuk vzduchu s pod pístu jinač to vyvalí těsnění nebo gufero k řemenici ..... nemusí tam být tlakové mazání i když lepší by asi bylo , u kámoša už sme to povýšily o stupeň a to tak že po odstranění vývěvy z motoru zůstala díra- touto stéká olej z hlavy válců spátky do vany --- při výrobě záslepky jme do ní navařily trubyčku 14mm (hydraulika) která je rozříznutá podélně a skloněná směrem ven z motoru na druhé straně je na ní koleno a na to pak napojená hadička která přez průtokovej šroub dopravuje olej nachytanej trubkou do kompresoru , na výpustním šroubu kompresoru je natočenej holendr a hadička s "T"éčkem napojená do vany motoru nad úroveň hladiny oleje, na vyraběnym spodku kompresoru je dírka u vršku a v ní zase navařená trubyčka 14mm tato je napojená na to téčko a vede na hadici odtoku do vany toto je kvůly odvzdušnění pod pístem kompresoru funguje to báječně co jsme skoušely tak cca za 10 minut proteče kompresorem asi 4 deci oleje není to mazáno tlakově ale spádově a PROBLÉM by mohl nastat při delším jako hodinovém náklonu traktoru na předek větrším než 25° což je takřka nereálná situace protože to by prostě netelk olej z hlavy tímto kanálem ale jen těmy ve předu i toto sme do jisty míry odstranily tím že hadička od záslepky má na sobě udělany očko kde se olej trochu zadrží a stéká do kompresoru pomaleji prostě to funguje jako miniaturní rezervoár

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#678 Nový příspěvek od jirik610 »

dlouho sem sem nedal fotky a tak je sem konečně dám teď, jsou tak jak sem traktor včera nafotil i když v tomhle stavu je už asi od května 2014-ještě tam teda bude několik dodělávek v interiéru, ale takřka je to hotové, pravděpodobně budu prosit moderátora o přesun do 4x4 ale ještě to necháme uležet
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Jiříkovo 4x4

#679 Nový příspěvek od BohousSPE »

Nádherná práce :shock: :pohar: :potlesk:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#680 Nový příspěvek od jirik610 »

diky :friends:
- kluci když sem vyráběl přední blatníky ,byla to z nouze cnost, ale každymu hned doporučuju udělat je tak joko to mám já - je velmi obtížné je zkurvit a věřte že sem s nima už kde co potkal , je to plechové lisované účko a na něm dole placička co drží za štefty kde sou páky řízení nahože je navařená ohnutá pásovina 50x5 a do ní navrtané 10mm díry pro vratovy šrouby a gumu, guma je silná centimetr a je to zbytek z pásovýho dopravníku - když tím člověk chytne nestane se nic ,účko se na té delce co má poddá asi tak 10 cm na konci blatníku jen to zapruží a vrátí se spátky co nesežere učko polkne guma opravdu sem naprosto spokojenej a nikdy bych se nevrátil k plechovým blatníkům - ty se musí i opravovat tohle ne :smich:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Jiříkovo 4x4

#681 Nový příspěvek od Angel »

Opravdu moc pěkné 8) co dodat

Uživatelský avatar
Míša Bourák
Příspěvky: 605
Registrován: úte črc 17, 2012 7:58 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jiříkovo 4x4

#682 Nový příspěvek od Míša Bourák »

Pěkná mašina :pohar:
ZETOR TRACTORS a.s. Brno-Líšeň

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14610
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Jiříkovo 4x4

#683 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...konečně jsem se dočkal obrázků !!! 8) Povedená mašinka!!! 8)

Uživatelský avatar
Profous
Příspěvky: 202
Registrován: ned pro 08, 2013 4:45 pm
Bydliště: Zbýšov,Březí

Re: Jiříkovo 4x4

#684 Nový příspěvek od Profous »

Moc pěkný 8) 8)

Uživatelský avatar
stana88
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 25, 2010 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#685 Nový příspěvek od stana88 »

Moc povedená strojovna,parádní práce :pohar:

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1166
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Sz

#686 Nový příspěvek od traktorfanda »

Perfektní 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2946
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiříkovo 4x4

#687 Nový příspěvek od Tata »

co ty napravy kčemu to bude to máš pokříženou805
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#688 Nový příspěvek od jirik610 »

Tata píše:co ty napravy kčemu to bude to máš pokříženou805
jo je to 805 bude na novej traktor jen ta přední , zadní nápravu chce tatínek na svůj projekt malooběmového malého raktůrku 4x2
ta přední se bude hodně upravovat - jiné poloosy jiný diferenciál šlo mi jen o ty konce z 805 a hlavně sem kvůly tomu nechtěl zabít fungovací nápravu z 805tky která se někomu může i hodit proto sem vzalo toto -tenhle bastl sem dovezl ze straní kousek od vlčnova - docela sem se bál že mi ji vlčnovjaci vyfouknou před nosem a chtěl sem se k nim i stavit ale nakonec sem tam jel s kamarádem s dodávkou a ten dost spěchal a tak na to pak nebyl čas
Naposledy upravil(a) jirik610 dne ned led 25, 2015 11:17 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jiříkovo 4x4

#689 Nový příspěvek od jirik610 »

kluci předběžný průzkum - nerad, ale musím sem napsat vyzvu, kdo tenhle traktor chce :'( na ceně by se jistě dalo domluvit , chvilku to tu nechám a asi to pak hodím i do přislušny sekce v inzerci - nikdo nevíte jak mě to sere ,ale prostě teď ty prachy nějak řeším :-/ :-/ :'( :'( :'( :'( :'(

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Jiříkovo 4x4

#690 Nový příspěvek od vlk »

Jiříku fakt krasavec :pohar: ..S tím prodejem si,ale děláš kozy ne. :shock:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“